Vaillant Kombi Bakımı

Günümüzde kombi olmazsa olmazlarımız arasında olup, evimizde bulunması gerekenler arasında ön planda olan isimdir. Bunun için kombinize gelen teknik servis de kombiniz kadar önemlidir. Kombinize bakan teknisyenin işini iyi bilen ve profesyonel olup olmadığına sizler kadar bizde dikkat ediyor, müşterilerimizin beklentilerinin üstünde bir hizmet sağlıyoruz.

Kombi bakımınız da yapılacak işlemlerden birkaçını sayarsak ne kadar faydası olacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kombinizin tozları temizlenir, sıcak su akışı kontrol edilir, kombi müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilir.

Kombinizin sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için düzenli bakım yaptırmalısınız.

Bakımı yaptırılmayan kombinizin verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğal gaz tükenir ve evinize az ısı yayılması gibi olumsuz etkiler. Bu yönden doğal gaz faturanız size daha yüksek maliyete sebep olur.

Uzun süre çalışmayan kombinizin çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.

Bakım sırasında neler yapıyoruz.

Öncelikle vaillant kombi bakımı sırasında nelerin yapılması gerektiğini bilmemiz gerekiyor.  Piyasa da vaillant servisi adı altında kaçak işi bilmeyen yetki belgeleri dahi olmayan insanların var olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bakımın gerektiği gibi yapılmasının önemini sizler ile paylaşacağız.

1. Baca kontrolü yapılmalı ( baca çekişi ve baca bağlantıları ) kontrol edilmelidir.

2. Yanma odası temizliği, Blör ve gaz giriş kanalları tozdan pislikten arındırılmalıdır.

3. Ateşleme elektrotları ve iyonizasyon temizlenmeli ve kontrolü yapılır.

4. Fan temizliği yapılır. Pervaneler arasından bulunan kanallar yıkanır.

5. Pompa kontrol edilir.

6. Gaz ayarı yapılır. Petek gücü göz önüne alınarak cihazın gaz ayarı yapılması gerekir.

7. Son olarak degaj ayarı peteklerden yapılmalıdır.

Yukarıda belirtilen 7 şık bakım sırasında yapılması vaillant servisleri tarafından ön görülen çalışmadır. Bakım yaptırmadan önce servisiniz ile görüşerek nasıl bir bakım yaptığını ve yukarıda yazılanların yerine getirilip, getirilmediğini önceden konuşmanız faydalı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button