Vaillant Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor?

Vaillant kombiler de karşılaşılması ender görülse de ben burada konuya alarak sizlere anlatmaya çalışacağım. Kısa bir süre önce yine karşılaştığım bir arıza Vaillant kırmızı ışık yanıp sönüyor şikayeti ile gittiğim bir arızadır. Dikkat edin kırmızı ışık direk yanmıyor, Kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bir çok kişi burada karıştırabilir. Bunu özellikle belirtmek istedim.

vaillant kırmızı ışık
vaillant kombi kırmızı ışık yanip sonuyor

Vaillant kombi de kırmızı ışık diğer kombilerde de olduğu gibi bir arıza belirtisidir. Fakat hangi parçadan kaynaklandığını arıza tespiti yaparak belirleriz. Şimdi konumuzda geçen Vaillant kırmızı ışığı yanıp sönüyor problemini sizlere anlayacağınız şekilde açıklayacağım. Öncelikle bu arıza elektronik kart arızası belirtisidir. Kırmızı Işık yanıp sönüyor ise kart üzerinde bulunan işlemci hata veriyor anlamına gelir. Bu durumda eğer işlemci arızası ise tamiri mümkün olmayan bir arızadır. Bu yüzden Vaillant elektronik kart değişmesi gerekmektedir.  Fakat son bir çare olarak muhakkak denenmesi gereken bir husus vardır. Eğer bu anlatacağım işlem işe yaramaz ise o zaman vaillant anakartı değiştirmek kesin olacaktır. Eğer bu durum ile karşılaşıyor iseniz cihazın elektronik kartına giren topraklama kablosunu iptal edin. Topraklama iptal edildiğinde arızanın tekrarlamadığını bir çok defa gördüğümüz olmuştur. Eğer yine Vaillant kırmızı ışık yanıp sönüyor ise o zaman yapılacak bir işlem kalmamış kartın değiştirilmesi gerekir.

Not: Kart üzerinde topraklama kablosunu iptal ederken sigortayı kapatmayı unutmayın. Bu konumuzdan istifade ederek yararlandı iseniz lütfen bir yorum yazmayı esirgemeyin.

 

 

 

7 Comments

 1. Merhaba, Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. Bir çok web sitesinde yazılar yazılmış vaillant kırmızı ışık yanıyor hatası adı altın da fakat ben burada kırmızı ışığın yanıp söndüğünün ne anlama geldiğini anlatan en güzel içeriği buldum.
  Vaillant kombimiz de böyle bir durum ile karşılaştık. Işık direk yanmıyor yanıp sönüyordu toprak hattını iptal ettik düzeldi. Gerçekten çok çok teşekkür ediyoruz böyle güzel paylaşımlarınız için sağolun.

 2. ömer

  tşk dediğiniz gibi yaptım ışık giti yanmıyor pekiyi bu şekilde kullanılmasında bir sakınca olurmu topraklama olmadan kombinin diğer parçalarına zarar gelmezmi topraklamasız çalışması mesela pompası 3 kablosu var topraklamalı sistem ona zarar gelmezmi.efendim.

 3. Adem

  Allah razı olsun kardeşim,
  Topraklama yıl iptal edince sorun çözüldü
  Peki, bunun kombiye bir zararı olmaz mı?

  • admin

   Yani topraklama olması tabiki cihazı korur.

 4. Ali

  Merhabalar, kırmızı ışık direk yanıyor ise neler yapılmalı ? Teşekkürler

 5. Ali

  Yanmıyor ise yanıp sönmesi durumunu sormak istedim

 6. Mehmet ali ecevit

  Vaillant kombimizde aynı skıntı var ışık direk olarak yanıyor ama evde toprak hattı yok ne yapmam gerekiyor
  Bu Arada paylaşımlarınız için ayrıca teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button