F60-F69 Arızası

ana kart

Vaillant kombinin akıllı arıza bildirimi sayesinde teknik servise gerek kalmadan arıza tespitini ekranınızda görebilirsiniz. Vaillant vuw modellerinde görülen bu arıza kodunu ekranınızda görüyor iseniz elektronik kartın arızalı olduğu anlamına gelir. Sistemi kontrol eden elektronik kart sık görülmese de elektrik woltajı’nın dengesiz gelmesi durumunda hasar alabilir. Bu durumda cihaz arıza kodu olarak F60 veya F69 Arıza kodu verir.

Bu kodlar görüldüğünde elektronik karta müdahale etmeyiniz. Bazı kullanıcılar internetten araştırmaları ile elektronik kartın arızalı olduğunu düşünerek kapakları açıp acaba sigortası mı atmış vs düşüncesi ile daha fazla hasara sebep oluyorlar. Özelikle belirtmek istiyorum f60-f69 arıza kodu oluşması durumunda cam sigorta atmamıştır. Kart üzerinde bulunan role, trafo, bobin gibi bir çok parçadan kaynaklanan arızalardır.

ana kart

Peki gelelim sorunun çözümüne elektronik kart yenisi ile değiştirilmeli veya tamiri mümkün ise tamir edilmelidir. Fiyat olarak sıfır elektronik kart ücreti cihazların modellerine göre 300 ile 400 tl arasındadır. Tamiri mümkün olan f60 veya f69 arızalarında sabit fiyat ile 200 tl dir. Yine sıfır alınan kart gibi tamir edilen elektronik kartın garantisi de 1 yıl olarak sunulmaktadır. Her iki seçeneğinde garanti süresi 1 yıl olduğunu düşünürsek parçamızı tamir ettirmenin daha mantıklı olduğunu görüyoruz.  Tamir yapan servisin güvenilir olması sonraki günlerde aynı arızanın tekrarlanması durumunda ücretsiz olarak arızayı gidermesi çok önemlidir.

Biz vaillant servisi olarak sizlere elektronik kart temini ve tamir imkanını güvenle sunuyoruz.

Diğer vaillant arıza kodları sayfamızdan çeşitli arızaların anlamlarını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button