Vck sıcak su vermiyor

Merhabalar, Bugün sizlere vaillant kombi’nin ülkemizdeki ilk cihazı olan vck modelinde en sık görülen arızalardan bahsedeceğim. Vereceğim bilgiler ile vaillant vck modeli hakkında en net bilgiye sahip olacaksınız. Bilindiği gibi vaillant vck modeli kombiler en eski mekanik sistemde üretilen cihazlardır. Mekanik bir sisteme sahip olan bu cihazlar dayanıklılığı ile vaillant markasının güvenilirliğini ispat etmiş 15-17 yıllık kombilerdir. Sözümüzü uzatmadan bu cihaz da en sık görülen arızalardan bahsedelim.

Evet şuan bu konuyu okuyor iseniz vaillant vck model kombi de sıcak su sorunu yaşıyorsunuz. Eğer kalorifer sistemi çalışıyor fakat sıcak su musluğu açıldığında kombi devreye girmiyor ise sorunun temel kaynağı üç yollu vana arızasıdır. Şimdi sizlere üç yollu vana diğer adı ile üç yollu grup hakkında en temel bilgileri vereceğim.

Vck üç yollu vana nedir? ve görevi

Vaillant üç yollu vana sıcak su ile kalorifer sistemini bir birinden ayıran ve ihtiyaç duyulan konuma geçmesini sağlayan parçadır. Görevi sıcak su konumu açıldığında kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su yolunu açarak cihazın ateşlemesi için ana karta siviç kontağı ile komut verir.

Sıcak su açıldığında vck kombimizin ön panelinde bulunan musluk işareti olan led ışığının yanması gerekir. Bu led ışığınız yanmıyor ise üç yollu vana siviç kontağını yapamamış demektir.

vaillant panel

 

Tabi ki bu kontak gerçekleşmedikçe ana kart sisteme komut vermeyecek ve cihazınız sıcak su açıldığında devreye girmeyecektir. Aşağıdaki resimde üç yollu blok ve sivicin nerede olduğunu gösteren görseli paylaşıyorum.

eJyLzk/KSk0uUfAHU7HWADMcBeI=

 

Evet sanırım vck kombinizde yaptığınız kontrollerde neden sıcak suyunuzun akmadığını anladınız. Peki bu işin maliyeti nedir vaillant vck üç yollu vana fiyatı nedir? diyorsunuzdur. Öncelikle biz vaillant firması veya yetkili servisi değiliz. Bu sebeple bu parçanın sıfırı elimizde bulunmuyor. Fakat kullanıcıya bu parçanın aynı sıfır gibi revizyonlusunu sunuyoruz. Ve aynı sıfır parçada olduğu gibi 1 yıllık garanti süresi veriyoruz. İçinizde bir kuşku olmasın diye revizyonlu parçayı size anlatmak istiyorum. Yukarıda gördüğünüz gibi parça  sarı metalinden üretilmiş bir parçadır. Dolayısı ile sarı çürümez, paslanmaz bir metaldir. Sistemde arıza yapan içinde bulunan tamir takımı malzemeleridir. Biz bu parçasın içerisinde bulunan tüm parçaları yenisi ile değişerek yine sıfırmış gibi boyayıp vck cihazlarınıza takıyoruz.  İstanbul içi Fiyat teklifi için bize ulaşınız.

Bu konu hakkında sormak istediğiniz aklınıza takılan her türlü soru için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

 

Call Now Button