Vaillant Kombi Kaloriferler Isınmıyor

Petek, kalorifer sistemi ısınmıyor sorununu bugün bu konu altında ele alacağız.

Vaillant kombi ısınmak için kullanılan ve yine aynı zaman da sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazdır. Kalorifer sistem arızaları ve neden sağlıklı ısınamıyoruz sorunu ve az paraya daha iyi ısınma sistemini anlatacağım.

Öncelikle kışın çok doğal gaz faturasının gelme sebebi hem sıcak su kullanımı hemde kalorifer ısıtma sistemi kullanımı etkiler. Isınma için kullanılan petek kalitesinden evin cephesi, ısı yalıtımı gibi temel etkenler faturamıza + olarak yansır. İyi izolasyonlu bir ev ile kötü izolasyonlu bir evin doğal gaz faturasında %20 ye varan fark olur. Yine petek gücü boyu da %15 civarında etki eder.

kalorifer

En önemlisi peteklerin gücüne göre kombiye gaz ayarı yapılmalıdır. %15 civarı tasarruf sağlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak 24 Kw bir vaillant kombiniz olduğunu  düşünerek kullanılan panel radyatör peteklerin toplam boyutu 8 metre var sayarsak her 1 mt petek 2,3 kw enerji harcar 8 x 2,3 =  18,4 Kw güç kullanır. Yani 24 kw kombi 6 kw fazla enerji üretmiş oluyor. Eğer petek gücüne göre gaz ayarı yapılı ise ciddi oranda tasarruf sağlanırken iyi bir ısınma elde ederiz.

Petek kaloriferler ısınmıyor ise petekler tıkanmış , sirkülasyon pompası arızalı, kalorifer dönüş filtresine pislik dolmuş tıkanmış, Petekler de hava olabilir. kalorifer ısı sensörü arızalı olabilir.

İyi bir ısınma için vaillant kombi servisi firmamızdan destek isteyebilir, sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

 

 

Call Now Button