Arıza Kodları

Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant Plus

F 22:  Cihazınızın su basıncı düşük veya hiç su kalmamış, Bu durum da su basınç göstergesi 1,5 bar yabi 1 ile 2 arasında kalmalıdır. Bir diğer f22 kodu pompa arızalı olduğunda görülür. Su basıncını kontrol ettiniz her şey normal yine aynı arıza kodunu alıyor iseniz pompa arızalanmış veya sıkışmış olabilir.

28: Arıza kodu görüldüğünde ilk önce gaz vanalarını kontrol edin, kombi girişi ve gaz sayaç girişinde bulunan vanaların boru ile paralel olması gerekir. Bir başka sebep f 28 arıza kodu elektrik voltajı düşük olabilir, bu durum da 220 volt elektrik geldiğinden emin olun. Sorun devam ediyor ise vaillant kombinizin içerisinde bulunan gaz valfi arızalı veya ana kart gaz valfine elektrik gönderemiyor. 

F 29: Baca arızasıdır. Kombinin bacası çıkmış veya kapanmış olabilir. Bir diğer sebep ise fan motoru yeterli hava akışı sağlayamıyor olabilir.

Web sayfamızdan vaillant arıza kodları ve çözüm, önerilerimizi yapmaya devam edeceğiz. Umarım bilgiler faydalı olmuştur. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Tüm arıza kodları için Vaillant kombi arıza kodları tıklayın.

 

 

2 Comments

  1. yucel

    bende valliant kombi var f64 arızası veriyor elektronik kart arızası dediler,,tamir yapmıyorlarmış direk değiştirme yapıyorlarmış 650 700 liraya sıfırını takarız dediler taktırmadım..siz tamir yapabiliyorsanız ne kadara mal olur asgari

    • admin

      Vaillant modelini bildiriseniz yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir